Equip

Som un equip de professionals que treballa per a afavorir la transferència de la innovació

A la Fundació Bosch i Gimpera un equip de professionals estem al teu servei per fer possible la transferència de la innovació a la societat.

Direcció

Directora general

M. Carme Verdaguer
+34 93 403 96 52
fbg@fbg.ub.edu

Secretària de direcció

Berta Serdà
+34 93 403 96 52
bserda@fbg.ub.edu

Gabinet tècnic
Cap

Maria Segú
+34 93 403 96 51
msegu@fbg.ub.edu

Comunicació i màrqueting
Cap

Mariona Ferrer
+34 93 403 96 50
mferrer@fbg.ub.edu
Linkedin

Cristina Ugía 
+34 93 403 19 99
cugia@fbg.ub.edu
Innovació i transferència de coneixement
Directora

Lurdes Jordi
+34 93 403 96 91
ljordi@fbg.ub.edu
Linkedin

Gestió

Belén Gámez
+34 93 403 99 70
bgamez@fbg.ub.edu

Recerca per contracte
Cap

Salvador Mena
+34 93 403 97 95
smena@fbg.ub.edu

Francesc Benlliure 
+34 93 403 97 96
fbenlliure@fbg.ub.edu
Laia Crespo 
+34 93 403 96 40
lcrespo@fbg.ub.edu
Valorització i llicències
Cap

Inma Íñiguez
+34 93 403 97 98
iiniguez@fbg.ub.edu

Isabel Durán
+34 93 403 72 81
iduran@fbg.ub.edu
Linkedin
Eva Martin 
+34 93 403 72 57
emartin@fbg.ub.edu
Creació d’empreses
Cap

Esther Riambau
+34 93 403 96 39
eriambau@fbg.ub.edu
Linkedin

José Conde
+34 93 402 01 48
jconde@fbg.ub.edu
Linkedin
Contractació de projectes
Cap

Gemma Casamitjana
+34 93 403 96 46
gcasamitjana@fbg.ub.edu

Raquel Jiménez
+34 93 403 96 48
rjimenez@fbg.ub.edu
Gloria Roselló 
+34 93 403 96 49
grosello@fbg.ub.edu
Dolors Vega
+34 93 403 96 47
dvega@fbg.ub.edu
Gestió de la Recerca
Gerent

M. Teresa Plo
+34 93 403 96 56
mplo@fbg.ub.edu

Recepció
+34 93 403 99 00
fbg@fbg.ub.edu
Administració
Cap

Sergi Ros
+34 93 403 96 57
sros@fbg.ub.edu
Linkedin

Daniel Pierrá
+34 93 403 96 64
dpierra@fbg.ub.edu
Cristina Serra
+34 93 403 96 58
cserra@fbg.ub.edu
Marta Tort
+34 93 403 96 63
mtort@fbg.ub.edu
Elisabeth Vico
+34 93 403 96 59
evico@fbg.ub.edu
Gestió econòmica
Cap

Ana Giménez
+34 93 403 96 70
agimenez@fbg.ub.edu

Anna Apellániz
+34 93 403 96 62
aapellaniz@fbg.ub.edu
Digna Cárcoba
+34 93 403 37 70
dcarcoba@fbg.ub.edu
Sònia Salom
+34 93 403 37 69
ssalom@fbg.ub.edu
Gemma Sánchez
+34 93 403 96 61
gsanchez@fbg.ub.edu
Gestió econòmica d’ajuts
Ajuts de la Comissió Europea
Cap

Xavier Gutierrez
+34 93 403 53 85
xgutierrez@fbg.ub.edu

Heura Boix
+34 93 403 53 82
hboix@fbg.ub.edu
Linkedin
Anna Ferrando
+34 93 402 01 52
aferrando@fbg.ub.edu
Sheila López
+34 93 403 19 96
slopez@fbg.ub.edu
Sandra Martin
+34 93 403 97 69
smartin@fbg.ub.edu
Begoña Navarrete
+34 93 403 19 96
bnavarrete@fbg.ub.edu
Anna Rovira
+34 93 402 01 52
arovira@fbg.ub.edu
Linkedin
Ajuts públics i internacionals 
Cap

Mònica Cunill
+34 93 403 97 67
mcunill@fbg.ub.edu
Linkedin

Albert Casas
+34 93 403 97 68
acasas@fbg.ub.edu
Víctor Linares
+34 93 403 37 75
vlinares@fbg.ub.edu
Linkedin
Recursos Humans i Prevenció de riscos laborals 
Cap

Mercè Tejedor
+34 93 403 96 66
mtejedor@fbg.ub.edu

Recursos Humans
Laura Ramos
+34 93 403 37 63
lramos@fbg.ub.edu
Mireia Solsona
+34 93 403 96 67
msolsona@fbg.ub.edu
Sandra Tello
+34 93 403 96 68
stello@fbg.ub.edu
Prevenció de riscos laborals 
Pilar Morales
+34 93 403 96 65
pmorales@fbg.ub.edu
Tecnologies
Cap

Àlex Closa
+34 93 403 37 71
aclosa@fbg.ub.edu

Andreu Valls
+34 93 403 96 69
avalls@fbg.ub.edu
Xarxes de Referència d’R+D+I de la Generalitat de Catalunya
Aqüicultura (XRAQ) 
Pablo Bou
+34 93 403 19 61
pbou@fbg.ub.edu
Biotecnologia (XRB)
Gemma Hernàndez
+34 93 403 19 62 
ghernandez@fbg.ub.edu
Economia Aplicada (XREAP)
Karsten Krüger 
+34 93 403 96 53
kkruger@fbg.ub.edu
Economia i Polítiques Públiques (XREPP)
Anna Alsina Keith 
+34 93 403 72 37
aalsinak@ub.edu
Química Teòrica i Computacional (XRQTC)
Silvia Chellini 
+34 93 402 02 42
schellini@fbg.ub.edu
Linkedin
Tecnologia dels Aliments (XaRTA)
Josep Pascual 
+34 93 402 02 41
jpascual@fbg.ub.edu
Community Manager
Jordi Verdura 
+34 93 403 96 53
jverdura@fbg.ub.edu

Tens interès a conèixer més sobre l’FBG i la seva tasca?

Contacta amb nosaltres a través de fbg@fbg.ub.edu i en parlem

Som un equip de persones que treballa per a tu

Resultats

796

persones contractades per a projectes de recerca

733

empreses i institucions innoven amb nosaltres

12M€

contractats en projectes de recerca amb empreses i administracions